На Хмельницькому кінофестивалі відбудеться прем’єра документального фільму «Депортація 44-46». Повнометражний документальний фільм розповість історію примусового виселення 800 тисяч поляків з УРСР та 480 тисяч українців із сучасної території Польщі, здійснену за вказівкою Москви. Фільм поділили на 4 частини, відповідно до кількості етапів депортації. В картині використано невідомі до цього часу кадри хроніки, фотографії та документи.

Базовий сюжет, навколо якого розкриватиметься історія, – реальна доля матері та доньки з одного з українських сіл Холмщини: під час виселення вони були розлучені й зустрілися лише через багато років завдяки щасливому випадку, спогадам та допомозі знайомих людей.
Разом із документальною оповіддю у фільмі відтворено й ігровий сюжет, у якому показано допит “переселенки” в кабінеті КДБ через 20 років після закінчення депортації. Крім того, автори стрічки створили історичну реконструкцію з реалістичним зображенням жахливих умов товарних вагонів, у яких депортували українців.

Режисерка стрічки – Олеся Моргунець-Ісаєнко, автор сценарію – Тарас Лазер, продюсером – Артем Денисов. Виробник – кінокомпанія «УМ-Груп».