Регламент Хмельницького кінофестивалю

Головний документ фестивалю, який фіксує його права та обов’язки, процес відбору фільмів на нагородження переможців

I. Загальні положення та завдання фестивалю

1. Хмельницький кінофестиваль створений з метою популяризації українського кіно, підтримки молодих діячів у сфері кінематографії і розвитку кіноіндустрії в Україні.

2. Хмельницький кінофестиваль проводиться в містах Хмельницький та Кам’янець-Подільський у період з 10 по 12 вересня 2021 року за підтримки громадської організації «Хмельницька кінокомісія», Державного агентства України з питань кіно та Хмельницької обласної державної адміністрації.

3. Завданнями кінофестивалю є розвиток та популяризація унікальних локацій Хмельницької області серед кінематографічної спільноти України та світу, підтримка молодих діячів у сфері кінематографії та розширення творчих контактів.

II. Програми фестивалю та вимоги до учасників

1. Конкурсна програма Хмельницького кінофестивалю включає такі секції:

  • Національна конкурсна програма повнометражних фільмів (ігрові, документальні, анімаційні), вироблені в Україні (або за участю України) після 1 січня 2021 року хронометражем понад 60 хвилин
  • Національна конкурсна програма короткометражних фільмів (ігрові, документальні, анімаційні), вироблені в Україні (або за участю України) після 1 січня 2021 року хронометражем до 45 хвилин
  • Національна конкурсна програма короткометражних фільмів, які знято на території Хмельницької області (ігрові, документальні, анімаційні), вироблені в Україні після 1 січня 2019 року хронометражем до 45 хвилин
  • Національна конкурсна програма короткометражних документальних фільмів про відомих жителів Хмельниччини, які зробили вагомий внесок в розвиток України за 30 років незалежності вироблені в Україні після 1 січня 2019 року хронометражем до 45 хвилин

2. Позаконкурсна програма, що включає короткометражні і повнометражні (ігрові, документальні, анімаційні) фільми, вироблені в Україні, продукцію кіношкіл, тематичні кінопрограми, ретроспективи видатних кінематографістів, а також спеціальні події.

3. Заявки на участь у конкурсних програмах Хмельницького кінофестивалю приймаються від будь-яких юридичних осіб або фізичних осіб, що досягли 16 років, без обмежень щодо громадянства і місця проживання, які є авторами аудіовізуального твору або, як мінімум, володіють необхідними майновими правами для подачі заявки та надання дозволу Оргкомітету фестивалю на використання такого твору в межах заходів Хмельницького кінофестивалю.

4. Приймання заявок для участі в Національній конкурсній програмі відбуватиметься з 8 червня 2021 року по 18 серпня 2021 року і є безкоштовним.

5. Для подачі заявки необхідно заповнити онлайн-форму, розміщену на офіційній сторінці кінофестивалю на міжнародному кінофестивальному майданчику FilmFreeWay: https://filmfreeway.com/KhmelnytskyiFilmFestival

6. Селекцію фільмів здійснює відбіркова комісія Національної конкурсної програми, визначена оргкомітетом Хмельницького кінофестивалю, до якої входитимуть представники Української кіноакадемії, Спілки кінокритиків України та Міжнародної федерації кінопреси «ФІПРЕССІ». Організатор для незалежного експертного оцінювання конкурсної програми затверджує склад і кількість членів відбіркової комісії, а також фінальний список фільмів, відібраних для участі в Національній конкурсній програмі, запропонованих відбірковою комісією. Пріоритет буде надаватися стрічкам, для яких показ в межах Національної конкурсної програми стане українською прем’єрою.

7. Інформація про фінальний список фільмів-учасників Національної конкурсної програми публікуватиметься 15 серпня 2021 року на офіційному сайті Хмельницького кінофестивалю і оголошуватиметься в рамках офіційної прес-конференції.

8. Переможці Національної конкурсної програми оголошуються в останній день Хмельницького кінофестивалю на церемонії закриття.

9. Переможцем кожної з номінацій «Найкращий український повнометражний фільм», «Найкращий український короткометражний фільм», «Найкращий український фільм, який знято в Хмельницькій області» та «Найкращий короткометражний документальний фільм про відомих жителів Хмельниччини, які зробили вагомий внесок в розвиток України за 30 років незалежності» може бути названий тільки один фільм-учасник.

III. Жюрі

1. Національна конкурсна програма повнометражних, короткометражних фільмів та фільмів, які знято на території Хмельницької області оцінюється спеціально сформованим журі.

2. Визначення переможців Національної конкурсної програми в номінаціях «Найкращий повнометражний фільм», «Найкращий короткометражний фільм» і «Найкращий короткометражний фільм, який знято на території Хмельницької області» здійснюється членами журі, до якого входять діячі мистецтва, культури, кінокритики, режисери, актори, продюсери та інші представники кіноіндустрії.

3. З метою недопущення конфлікту інтересів при прийнятті рішень Національним журі, його членами не можуть бути особи, які мають будь-яке відношення до виробництва або дистрибуції фільмів-учасників Національної конкурсної програми. Склад і кількість членів Національного журі затверджуються оргкомітетом Хмельницького кінофестивалю.

IV. Призовий фонд та нагороди

1. Приз за найкращий фільм Національної конкурсної програми повнометражних фільмів – 30000 гривень, спеціальна статуетка фестивалю та диплом журі.

2. Приз за найкращий фільм Національної конкурсної програми короткометражних фільмів – 15000 гривень, спеціальна статуетка фестивалю та диплом журі.

3. Приз за найкращий фільм Національної конкурсної програми короткометражних фільмів, які знято на території Хмельницької області – 10000 гривень, спеціальна статуетка фестивалю та диплом журі.

4. Приз за найкращий фільм Національної конкурсної програми короткометражних документальних фільмів про відомих жителів Хмельниччини, які зробили вагомий внесок в розвиток України за 30 років незалежності – 10000 гривень, спеціальна статуетка фестивалю та диплом журі.

5. Призи та подарунки у спеціальних номінаціях, які буде оголошена напередодні Хмельницького кінофестивалю.

V. Права та обов’язки

1. Організатор гарантує коректну презентацію фільму. Організатор має зобов’язання протягом селекції кінофільмів та фестивальних показів запобігати піратському копіюванню, незаконним відтворенням, розповсюдженню всіх поданих фільмів, які є об’єктом авторського права учасників та правовласників.

2. Дирекція надає безкоштовне розміщення реклами та інформації для фільмів, що беруть участь у програмі фестивалю, та організацій, що їх представляють.

3. Фільми, відібрані до студентської та короткометражної конкурсної секції фестивалю можуть бути показані в рамках некомерційних презентаційних програм фестивалю на території України протягом 2021-2022 років за умови згоди автора.

4. Фестиваль гарантує учасникам, що протягом фестивалю жоден фільм обраний до конкурсної і позаконкурної програми не буде показаний до його офіційної презентації.

5. Положення цього Регламенту можуть бути в будь-який момент доповнені або змінені з подальшою публікацією на сторінках кінофестивалю на сайті і соціальних мережах.

6. Контакт з оргкомітетом Хмельницького кінофестивалю: khmelnytskyifilm@gmail.com