Завершився перший Хмельницький кінофестиваль, який цього річ об’єднав чотири міста Хмельниччини, учасників, поціновувачів кіно та фахових експертів кіноіндустрії з усієї України.

Для участі у конкурсі Хмельницького кінофестивалю надійшло 170 робіт. За нагороди фестивалю змагались 29 робіт у чотирьох номінаціях. Церемонія нагородження відбулася 12 вересня у Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі імені Михайла Старицького.

Переможцем у Національному конкурсі повнометражного кіно став фільм «Сіль з Бонневілю» режисера Семена Мозгового, у Національному конкурсі короткометражного кіно – «Сумні портрети», режисер Віталій Кікоть. «Залиште полиці пустими для нас» режисера Дмитра Мілієнка» став кращим фільмм, який знято на Хмельниччині. Гран-прі за найкращий фільм, який обирали глядачі, отримала стрічка «Сумні портрети», режисер Віталій Кікоть.

Переможцям вручені  статуетки, дипломи та грошові винагороди:за кращий фільм Національної конкурсної програми повнометражних фільмів – 30 000 грн, за найкращий фільм Національної конкурсної програми короткометражних фільмів – 15 000 грн, за найкращий фільм, який знято на території Хмельницької області,  – 10 000 грн. Гран-прі, яке визначали глядачі,– 50 000 гривень.

Також відзнаки від журі отримали ще п’ять кінострічок: за кращу режисуру відзначили фільм «Потерпи трошки», режисерка Любов Гончаренко, краща акторська робота – В’ячеслав Довженко  за фільм «Інший Франко», краща анімаційна стрічка – «Примостився міст до міста», режисер Клим Климчук, відзнака за створення атмосфери художнього кіно – «Останній день юності», режисери Антон Чистяков та Роман Краснощок. За суспільну значущість відзначили фільм «Типові проблеми», режисер Михайло Рудь.

І Хмельницький кінофестиваль тривав три дні – з 10 по 12 вересня. Окрім показу конкурсних фільмів учасники та гості мали можливість відвідати воркшопи та лекції.

Перші підсумки фестивалю та перспективи кіновиробництва у регіонах обговорили 12 вересня під час презентаційної панелі від Хмельницької кінокомісії за участю голови ОДА Сергія Гамалія, голови Хмельницької кінокомісії Костянтина Дєтковського, продюсера Артема Колюбаєва, режисера Дениса Тарасова.

«Кінофестиваль створений для популяризації регіону, і кіноіндустрія відіграє у цьому важливу роль. Адже саме через кінострічки глядач дізнається про цікаві, автентичні, унікальні місця, історико-культурні об’єкти. Тому ми маємо сприяти розбудові об’єктів інфраструктури, аби мати можливість без перешкод дістатись того чи іншого об’єкту і створити умови для того, щоб у нашому регіоні було комфортно знімати кіно», – зазначив під час зустрічі голова Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Гамалій.

Продюсер Артем Колюбаєв підкреслив, що Хмельниччина – чудове і вдале місце для створення кінопродукту, оскільки має багато цікавих локацій.

«Ми повинні розвивати культуру на місцях. Кінематограф не має зосереджуватись лише у столиці і бути привілеєм ля неї. Я, наприклад,відкрив для себе Хмельниччину, я не знав, що тут є стільки цікавих об’єктів. Та основна проблема в регіонах – це логістика і дороги. Буває, що коли знімальна група подорожує, відсутність готелів, ресторанів, аеропортів створює проблеми. Також варто будувати павільйони і студії, це теж не має бути привілеєм лише Києва та Одеси. Окрім цього це додаткові інвестиції для регіону», – сказав Артем Колюбаєв.

У межах Хмельницького кінофестивалю відбулася колаборація з Ukrainian Film School. Кіношкола для учасників заходу провела серію освітніх лекцій «Пиши, щоб знімати» з Ярославом Войцешеком та «Кіномаркетинг. Творчість чи бізнес?» з Поліною Толмачовою.

Вже 5 років UFS є найпотужнішою кіношколою в Україні, у базі якої – ультрасучасне освітлювальне, звукове та відеообладнання, знімальні павільйони, виробничі платформи Postproduction HUB і Dolby Premier Studio, кінотеатр, а також склади реквізиту і костюмів. Зі студентами працюють педагоги-практики, які діляться актуальними знаннями й специфікою роботи на кіномайданчиках, оскільки продовжують знімати знакові й масштабні для України та інших країн проєкти. Під час лекцій відбулись розіграші сертифікатів на навчання від Ukrainian Film School.

Чому потрібно думати про постпродакшн ще на етапі сценарію та як не витратити зайвого під час створення фільму, розповів продюсер Олександр Недбаєв. Цей воркшоп зібрав як молодих режисерів, так і зіркових гостей фестивалю. Олександр Недбаєв розповів не лише про те, як уникнути помилок при створенні кінопродукту, а й поділився думками про зміни, які чекають на кіноіндустрію найближчим часом.

Роботи конкурсної програми кінофестивалю покажуть у Хмельницькому та Кам’янець-Подільському, також стрічки демонструватимуть просто неба у Шепетівці та Красилові.

Хмельницький кінофестиваль відбувся за підтримки Хмельницької обласної державної адміністрації, Державного агентства України з питань кіно та Асоціації кінокомісій України.