Конкурсна програма Хмельницького кінофестивалю складається з трьох номінацій. У номінації – повнометражний фільм, представлено 4 кінострічки. Покази у кінотеатрах відбудуться 11-12 вересня в межах програми Хмельницького кінофестивалю.

“Земля Івана”, режисер Андрій Лисецький

Фільм розповідає про Івана Приходька – одного з останніх народних художників України. Він самоук, живе в селі, і все, що виходить з-під його пензлів чи різниця, – це наївне та чесне мистецтво. Іван справжній багач – його світосприйняття, внутрішній світ сповнений краси та радості. Одного разу Івана запрошують виставити свої картини в Мистецькому Арсеналі, головному виставковому центрі країни. Чи обміняє він маленьку сільську хатинку на гламурне міське життя, повені Дніпра, сади та поля – на зали галерей та товариство мистецтвознавців та агентів?

Документальний фільм “Земля Івана” переміг у національному конкурсі XVIII фестивалю документальних фільмів про права людини “Docudays UA”.

Режисерська робота – Андрій Лисецький, продюсування – Геннадій Кофман, Ольга Бесхмельниціна, операторська робота – Андрій Лисецький, звук – Борис Петер.

“Сіль з Бонневілю”, режисер Семен Мозговий

Назар і Максим увесь свій час проводять у маленькому гаражі на Святошині в Києві. Хлопці загорілись ідеєю зробити найшвидший у світі Іж-49, аби на ньому проїхатися дном висохлого солоного озера Бонневіль у штаті ЮТА, США. Вони долають сотні кілометрів і труднощів по дорозі до головного майданчика зі встановлення рекордів швидкості, куди з’їжджаються тисячі людей, щоб обрати нового чемпіона. Там, на іншому кінці світу, хлопці зрозуміють, хто вони є та навіщо тут.

Документальний фільм “Сіль з Бонневілю” отримав  Спеціальну відзнаку Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини “Docudays UA”.

“За Вікном: Українські історії”

За Вікном: Українські історії Фільм-альманах “За Вікном: Українські історії” – це унікальний проект, над яким працювали режисери і сценаристи з усієї країни. Це перший повний метр в світі, який зняли за допомогою безпілотного літального апарату. Центральною ідеєю фільму є продемонструвати, як живуть, чим думають та  відрізняються звичайні люди в різних куточках нашої країни. Для цього безпілотник підіймався до вікон однієї з квартир і знімав, чим живуть мешканці конкретного регіону в цей момент. Зйомки фільму проходили в Одесі, Києві, Львові, Харкові, Миколаєві, Івано-Франківську, Житомирі, Вінниці, Ужгороді та Дніпрі.

На кожну кіноісторію припадає близько десяти хвилин. Разом вони і утворюють цілісний альманах. Більшість новел створили в комедійному жанрі, але є і глибоко драматичні історії. Жанри новел різняться від сентиментальної драми до комедійних жахів, а позбавлена ​​цензури мова і ризиковані теми відправили фільм в категорію 16+.

Режисери: Георгій Делієв, Валерій Шалига,Ольга Тернова, Петро Авраменко, Володимир Нагорний, Юрій Максименко, Віталій Манжелій, Павло Валько, Іріна Гатун, Роман Гапачило.

“Інший Франко”, режисер Ігор Вишневський

Червень 1941 року, в маєтку Франків у Львові – несподіваний гість. Це старий друг Петра Франка – Андрій Грищук. Пліч-о-пліч – крізь найбуремніші роки і події. Вони разом стояли біля витоків скаутської організації «Пласт», вони боролись за кохання однієї жінки, два військові льотчики, вони рятувались з палаючого літака, вибирались із полону, в радянському Харкові не дали загинути від Голоду дітям. Тепер світ – у вогні Другої світової. Хто і яку роль зіграє в історії? Історія дружби, суперництва і кохання.

Інший ФранкоІнший Франко

У ролях: В’ячеслав Довженко, Ахтем Сеітаблаєв, Надія Левченко, Роман Куліш, Андрій Федінчик, Лілія Юськевич, Максим Донець, Ірина Кудашова, Яна Коверник, Олег Волощенко, Орест Гарда, Януш Юхницький, Юрій Хвостенко, Всеволод Шекіта.

 

Хмельницький кінофестиваль відбувається за підтримки Хмельницької обласної державної адміністрації, Державного агентства України з питань кіно та Асоціації кінокомісій України.