Другий день Хмельницького кінофестивалю розпочав кінопоказ конкурсної програми «Короткий метр». У Хмельницькому перший конкурсний перегляд відкрили члени журі Поліна Толмачова, Денис Тарасов Вікторія Ярмощук та Остап Ступка.

Після кожної конкурсної стрічки учасники мали можливість представити свою роботу та відповісти на питання глядачів.

Протягом усього дня поряд з кінопоказами проходили лекції та воркшопи.

Першими залу охочих зібрали Ярослав Войцешек та Ukrainian Film School. Лектор розповів про структуру сценарію для серіалу та повнометражного фільму. Як стають сценаристами та звідки брати ідеї. Специфіка ідеї для повнометражного фільму та серіалу. Чим вони відрізняються та з чого почати створювати історію. Наприкінці заходу серед присутніх провели розіграш сертифікату на навчання від Ukrainian Film School.

На воркшопі «Кіно проби. Місія можлива. Як їх пройти та отримати роль. Помилки та лайфхаки» актриса Ольга Сторожук розповіла не тільки про те як справити враження на режисера і отримати роль. А також про прийоми відомих режисерів, якими вони перевіряють акторів на кастингу ц що з цим робити.

Ольга Сторожук

«Багато акторів приходять на проби вже у типажі персонажа. Це велика помилка, так робити не можна. Тому що людям цікаво з ким їм працювати місяцями. І аби справити враження спочатку потрібно показати себе, а вже потім персонажа», – зауважила під час воркшопу Ольга Сторожук.

Чому потрібно думати про постпродакшн ще на етапі сценарію та як не витрати зайвого під час створення фільму розповів продюсер Олександр Недбаєв. Цей воркшоп зібрав як молодих режисерів, так і зіркових гостей фестивалю. Олександр Недбаєв розповів не лише про те, як уникнути помилок при створенні кіно продукту, а і поділився думками про зміни, які чекають на кіноіндустрію найближчим часом.

Завершив фестивальний день показ конкурсної програми «Кращі фільми, які знято в Хмельницькій області», а також фільм учасник програми «повного метра» режисера Ігоря Висневського «Інший Франко».

Хмельницький кінофестиваль триватиме до 12 вересня. Головні покази відбуватимуться у Хмельницькому та Кам’янець-Подільському, також стрічки демонструватимуть просто неба у Шепетівці та Красилові. Детальна програма за посиланням https://khmfilmfest.com.ua/

Церемонія закриття І Хмельницького кінофестивалю відбудеться 12 вересня. Під час неї ми дізнаємося імена всіх переможців у трьох конкурсних програмах.

Хмельницький кінофестиваль відбувається за підтримки Хмельницької обласної державної адміністрації, Державного агентства України з питань кіно та Асоціації кінокомісій України.